Влада Києва вирішила відкласти підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті

Все про економіку та фінанси

Ціни на проїзд у міському транспорті Києва не будуть піднімати до кінця опалювального сезону, повідомив мер столиці Віталій Кличко, пише zn.ua.

Вчора, 16 листопада, Київська міська держадміністрація заявила, що з 1 січня ціни на проїзд в метро, трамваях, тролейбусах і автобусах підвищаться до 20 грн. Сьогодні ж Кличко пояснив, що це був лише проєкт підвищення цін, і його розгляд вирішили відкласти на час після завершення опалювального сезону.

«Розумію, наскільки чутливим є питання вартості проїзду для киян. І зазначу, що винесене воно поки лише на обговорення. Це – проєкт, а не ухвалене рішення. Питання перегляду тарифів на проїзд у комунальному транспорті до кінця опалювального сезону розглядатися не буде», - обіцяє Кличко.

За словами мера, міській владі не вистачає грошей на дотації транспорту, бо уряд не компенсує дотації міського бюджету на інші сфери.

«Щоб не підвищувати тарифи на опалення та гарячу воду для киян, зі столичного бюджету компенсували понад 2 млрд грн. Уряд обіцяв компенсувати ці витрати, але на сьогодні не виконує умов Меморандуму. І в цій ситуації Києву доводиться постійно дотатувати також комунальний транспорт та утримувати ціни на проїзд у ньому в кілька разів нижче їх собівартості.

Нагадаю, тільки цього року дотація на міський транспорт становить 4,5 млрд грн з міського бюджету. Тобто ми поставлені перед вибором, або збільшувати цифри в платіжках за комуналку, або підвищувати плату за проїзд. Бо увесь бюджет столиці ми не можемо пустити тільки на дотації. За які кошти тоді ремонтувати дороги, мости, будувати садки та школи? Оновлювати той же громадський транспорт?» - сказав мер.