Влада Китаю планує втрутитися в ціноутворення на ринку вугілля

Все про економіку та фінанси

Ф`ючерси на енергетичне вугілля в Китаї впали приблизно на 13% у п`ятницю, прискоривши падіння з вівторка, оскільки уряд КНР планує втрутитися в ціноутворення, щоб послабити енергетичну кризу, повідомляє Reuters, пише Liga.net.

Енергетична криза в Китаї, викликана нестачею вугілля, призвела до рекордно високих цін на паливо на тлі швидкого зростання промислового попиту після пандемії.

Як зазначає Reuters, Китай підштовхує вугледобувні підприємства до нарощування видобутку вугілля і збільшення імпорту, щоб електростанції могли відновити запаси до початку опалювального сезону. Аналітики кажуть, що дефіцит, ймовірно, збережеться як мінімум ще кілька місяців.

"Параболічне ціноутворення значною мірою пов`язано з побоюваннями, що покупці не зможуть забезпечити достатні обсяги для електростанцій і коксових печей", – повідомила Атілла Віднелл, керівна директорка Navigate Commodities в Сінгапурі.

Національна комісія з розвитку і реформ Китаю (NDRC) заявила цього тижня, що вивчає способи зниження цін на вугілля і зробить всі необхідні кроки, щоб вивести їх на розумний рівень. У п`ятницю NDRC також заявила, що направить групи інспекторів до основних вуглевидобувних регіонів для перевірки витрат на видобуток і оборот вугілля.

Регулювальний орган Китаю з цінних паперів також заявив, що звернеться до ф`ючерсних бірж з проханням підвищити комісії, обмежити торговельні квоти і почати боротьбу зі спекуляціями.

27 вересня в Китаї через обмеження споживання електрики призупинили роботу деякі заводи. Слідом за зупинкою низки заводів дефіцит електрики почав відчуватися в містах. В країні банки зобов`язані кредитувати енергокомпанії для видобутку вугілля і електроенергії через дефіцит енергоресурсів.