Вкладник "Фінанси та кредит" не домігся 1 млн грн від Жеваго, хоч і виграв у суді 1-ої інстанції

Все про економіку та фінанси

14 лютого Верховний Суд відмовився допускати до свого розгляду справу №753/10904/16-ц - за позовом вкладника банку “Фінанси та кредит” до Костянтина Жеваго про стягнення 1 млн грн.

Як писав Finbalance, Дарницький райсуд м. Києва своїм рішенням від 16.12.2016 задовольнив позов вкладника збанкрутілого банку “Фінанси та кредит” та зобов’язав головного акціонера цієї фінустанови (К. Жеваго) відшкодувати майнову шкоду - 1,03 млн грн.

24.05.2017 Апеляційний суд м. Києва задовольнив апеляційну скаргу К. Жеваго та скасував рішення суду першої інстанції.

25.09.2017 Вищий спеціалізований суд розгляду цивільних і кримінальних справ відмовився задовольнити касаційну скаргу вкладника банку “Фінанси та кредит” і лишив без змін рішення суду апеляційної інстанції.

Задовольняючи позовні вимоги вкладника банку “Фінанси та кредит”, суд першої інстанції виходив з того, неплатоспроможність банку настала внаслідок певних дій відповідача, що завдало майнової шкоди позивачу.

Натомість апеляційний суд зазначав, що К. Жеваго не є особою, на яку може бути покладено відповідальність за майнову шкоду позивача, оскільки правом звернення до суду з позовом про відшкодування шкоди з посиланням на положення ст. 58 Закону України «Про банки і банківську діяльність» наділений Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

У свою чергу Вищий спеціалізований суд розгляду цивільних і кримінальних справ вказав, що суд першої інстанції не врахував, що ці правовідносини виникли між вкладником та банком, який наразі не ліквідовано. А К. Жеваго не є стороною договору банківського вкладу.

Верховний Суд дійшов висновку, що відсутні підстави для допуску цієї справи до свого провадження. "Доводи, які наведені в заяві про неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права, не свідчать про наявність підстав для перегляду судових рішень відповідно вимог пункту 2 частини першої статті 355 ЦПК України 2004 року”, - йдеться в ухвалі Верховного Суду від 14.02.2018.

За даними Фонду гарантування, на 01.01.2018 вкладникам банку "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено компенсації на 9,92 млрд грн (сумарні виплати складуть 10,5 млрд грн).

За даними НБУ, на початок квітня 2017 року борги банку «Фінанси та кредит» по кредитам рефінансування становили 6,3 млрд грн.

НБУ повідомляв, що сукупний обсяг інсайдерських кредитів у портфелі банку «Фінанси та кредит» - біля 22 млрд грн (понад 70% портфелю). Балансова вартість активів "ФіК" становила 45,1 млрд грн, але оцінювачі ФГВФО оцінили їх у 9,9 млрд (22% від "номіналу").

Про кримінальні провадження щодо видачі банком "Фінанси та кредит" інсайдерських кредитів читайте тут і тут.

Про намагання групи Ferrexpo К. Жеваго домогтися в судах визнання її непов`язаною з банком "Фінанси та кредит" особою та заявлені нею вимоги на 3,9 млрд грн до Фонду гарантування - тут.

Про спроби К. Жеваго вивести Білоцерківську ТЕЦ з-під застави НБУ читайте тут. Про намагання готелю К. Жеваго визнати недійсним кредитний договір з банком "Фінанси та кредит" - тут.

Про спроби компаній з групи "Росава" Жеваго позбутися поруки перед банком "Фінанси та кредит" читайте тут.

Про намагання фармкомпаній Жеваго отримати відстрочку на виплату боргів перед "Фінанси та кредит" див. тут.

Про позовні вимоги ліквідатора банку "Фінанси та кредит" до групи "КрАЗ" Жеваго на 3 млрд грн див. тут.

Про боргові вимоги компаній Жеваго до Фонду гарантування на мільярди гривень - тут.

Про картковий борг К. Жеваго перед банком "Фінанси та кредит" на 8 млн грн - тут.

Про втрату коштів Мінфіном у банку "Фінанси та кредит" - тут.

Про кримінальне провадження прокуратури щодо можливого виведення коштів з банку "Фінанси та кредит" на користь власника ТРЦ "Гуллівер" див. тут.

Про висновки Вищого адмінсуду, що НБУ не реагував адекватно на проблеми банку "Фінанси та кредит" див. тут.