Входження Ощадбанку в систему ФГВФО: Фонд очікує прийняття закону до кінця року

Все про економіку та фінанси

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб Світлана Рекрут очікує, що прийнятий Верховною Радою в першому читанні законопроект №5542-1 (ним передбачено поширення гарантій Фонду на вклади в Ощадбанку та підвищення гарантованої суми відшкодування удвічі уже з моменту прийняття Закону, і до 600 тис. грн – з 01.01.2023) буде ухвалений в цілому до кінця року.

За її словами, також триває робота з напрацювання законодавчої бази, яка дозволить з 01.01.2023 запустити систему гарантування вкладів для небанківських фінустанов.

"Крім того, Фонд посилює захист прав вкладників. Імплементація Євродиректив дозволить повноцінно запровадити систему раннього реагування і надалі запобігати ліквідації банків", - зауважує С. Рекрут.

ФГВФО нагадує, що за останні роки з ринку було виведено 99 зі 178 банків.

У результаті Фонд гарантування вкладів:

- забезпечив виплату понад 90 млрд грн вкладникам цих банків; при цьому Фонд розробив автоматизовану систему виплат, яка дозволяє вкладнику самостійно обирати де та коли отримувати гарантовані йому кошти: не потрібно звертатися до Фонду, достатньо прийти до відділення одного з 11 банків-агентів та отримати свої гроші у межах гарантованої суми;

- створив систему реалізації активів банків, що ліквідуються; у підсумку за рахунок надходжень від продажу і управління активами кредиторам банків, що ліквідуються, повернуто 53 млрд грн;

- розпочав процеси пошуку та повернення виведених з банків активів, у т.ч. в іноземних юрисдикціях, а також притягнення до відповідальності пов’язаних з банками осіб, чиї дії призвели до неплатоспроможності банків. Фондом за ст. 52 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» подано 65 позовних заяв щодо 43 банків, за якими виступають відповідачами понад 780 осіб, які є пов’язаними особами цих банків. Загальна сума позовних вимог складає 97,6 млрд грн.