Розвідка вбачає загрозу наступу Росії вглиб території України

Все про економіку та фінанси

Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що Росія готова до широкомасштабних провокацій, в тому числі до наступу вглиб території України, пише Lb.ua.

"Російська Федерація завершує підготовку комплексу заходів, який має на меті спонукання нашої держави на військову відповідь на ворожі дії окупантів на лінії зіткнення сторін на сході України, розширення російської військової присутності на території так званих ДНР та ЛНР за рахунок введення регулярних підрозділів збройних сил РФ, мотивуючи це необхідністю захисту в самопроголошених республіках російських громадян (насправді – громадян України, яким примусово протягом останніх років видавали паспорти РФ). Крім того, не виключається спроба просування російських окупаційних військ углиб території України", - сказано в повідомленні.

Розвідка заявила, що російські дипломати та пропаганда будуть подавати це як миротворчі заходи у відповідь на "агресивні дії ЗСУ".

Нагадаємо, що останніми днями в соціальних мережах почали з`являтися численні відео з російською технікою, що начебто рухається до кордону з Україною.

Про додаткове розгортання російських сил біля кордону повідомив і начальник Генерального штабу Збройних сил Руслан Хомчак під час звіту в Верховній Раді.

При цьому Європейське командування збройних сил США привело свої війська в повну бойову готовність найвищого рівня. Причина - ситуація на сході України 26 березня. Про це пише низка західних ЗМІ, серед який Politico і New York Times, констатує zn.ua.

"Пентагон насторожило те, як Росія на цьому тижні активізує свою діяльність у Східній Європі та Арктиці, кидаючи новий виклик молодій адміністрації Байдена", - пишуть ЗМІ.

Сплеск російської агресії відзначив і відповідальний за оборону США генерал Глен Ван Херк. Останні події, на його думку, свідчать про прагнення РФ відновити свій вплив на світовій арені.

Через це Європейське командування американської армії минулого тижня підвищило рівень спостереження з "можливої ​​кризи" до "потенційно неминучої кризи" - найвищого рівня.

Деякі американські офіцери вважають, що Росія в основному брязкає зброєю, справжнього наміру йти у бій в неї немає. Проте так вважають не всі. Інша частина військових називає плани глави Кремля туманними, такими, які, зокрема, є намаганням перевірити й нового президента США Джо Байдена. Проте ці намагання дуже швидко можуть перерости у "щось зловісне".