Віце-канцлер Німеччини: "Північний потік-2" може зупинитися через загрози Україні

Все про економіку та фінанси

Віце-канцлер Німеччини, міністр економіки і захисту клімату Роберт Габек підтримав рішення уряду не втручатися у питання про затвердження суперечливого газопроводу "Північний потік-2" ("ПП-2") і розглядати його виключно в юридичній площині. Проте він не виключив можливості зупинення проєкту залежно від розвитку конфлікту навколо України. "Ми правова держава, і дозволи видаються відповідно до закону", - заявив Габек в ефірі німецького телеканалу ZDF у середу, 29 грудня, констатує DW.

"Політика має бути зосереджена на політичних питаннях та їх необхідно аналізувати з погляду зовнішньої політики та геополітики. Це означає, що з огляду на ситуацію на сході України та нарощування там російських військ доведеться ухвалювати політичні рішення, які санкції можуть бути застосовані у разі виникнення нового гострого конфлікту", - наголосив він.

За словами Габека, будівництво газогону може відволікти увагу Заходу від України як країни-транзитера газу. Цьому потрібно протидіяти, підтримуючи перехід Києва на відновлювані джерела енергії, сказав він, додавши, що міністерство, яке він очолює, виділить на це 150 мільйонів євро.

Газогін "Північний потік-2", призначений для транспортування російського газу до Європи по дну Балтійського моря, готовий до введення в експлуатацію, заявив напередодні голова правління російського газового монополіста "Газпром" Олексій Міллер. За словами Міллера, 29 грудня "Газпром" завершив заповнення газом другої нитки газогону. Раніше віцепрем`єр РФ Олександр Новак повідомив, що Росія очікує на сертифікацію "Північного потоку - 2" у першій половині 2022 року.

Тим часом у середині грудня голова Федерального агентства з мереж (BNetzA) у Бонні Йохен Гоман (Jochen Homann) заявив, що у перші шість місяців 2022 року остаточного рішення щодо сертифікації "ПП-2" ухвалено не буде. Агентство призупинило процес сертифікації нового газопроводу в листопаді до моменту створення дочірньої компанії Nord Stream 2 AG у Німеччині та передачі їй основних активів і кадрових ресурсів.

За оцінками німецького регулятора, процес сертифікації ймовірно затягнеться до другої половини 2022 року.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (Annalena Baerbock) заявляла, що в разі подальшої ескалації Росією агресії щодо України газогін не може бути підключений до мережі.