Вітренко - про собівартість видобутку газу: "Нафтогаз" витрачає більше, ніж отримує

Все про економіку та фінанси

Глава правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що НАК систематично витрачає більше реальних коштів на видобуток, ніж отримує від реалізації видобутого газу, пише Liga.net.

За словами Вітренка, різниця традиційно покривалася за рахунок, перш за все, надходжень від транзиту або фінансувалася за рахунок кредитів.

"Навіть у бухгалтерській звітності операційна собівартість є в рази вищою. А операційна собівартість – це не повна собівартість, це тільки частина", – пояснив глава "Нафтогазу".

Вітренко зазначив, що "Нафтогаз" завчасно уклав договори на реалізацію газу для потреб населення за фіксованою на рік оптовою ціною, переважно на рівні 7,4 грн, тоді як спотові (добові, місячні тощо) ринкові ціни досягають 30 грн за кубометр.

"Ми робимо максимум можливого для забезпечення фінансової сталості всього ланцюга поставок газу – від розвідки до кінцевого споживача. Тому Нафтогаз не наживається на "народному" газі", – зазначив глава Нафтогазу.

У лютому цього року глава "Нафтогазу" оцінював собівартість видобутку газу компанії в 2,6 грн за кубометр.

Отто Ватерландер в інтерв`ю ЕП заявив, що собівартість видобутку кубометра газу на родовищах Нафтогазу становить в середньому 1 грн. Реагуючи на це, прес-служба Нафтогазу оприлюднила спростування слів Ватерландера. У компанії заявили, що твердження виконавчого директора не відповідають дійсності.