Вітренко - про ринкові ціни на газ, перегляд тарифів, мільярдні збитки "Нафтогазу"

Все про економіку та фінанси

Глава правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко в ефірі програми "Право на владу" ("1+1") зазначив, що "Нафтогаз" намагається утримувати ціни на газ для населення, однак в Європі ринкова ціна на газ зростає, тому в підсумку компанія може виявитися змушена переглянути тарифи в бік збільшення - якщо різниця між тарифом і ринковою ціною стане зовсім вже величезною, пише "Слово і діло".

«За один тільки рік ціни на газ в Європі зросли в 7 разів. Зараз держава робить так, щоб люди не переплачували в 7 разів. На газ ціна 8 гривень роздрібна, при тому, що ринкова ціна 45 гривень» - сказав він.

Вітренко додав, що різниця між цінами вже зараз призводить до мільярдних збитків. У майбутньому може скластися ситуація, що через розігнані європейські ціни на газ компанія може не витягнути постачання дешевим газом українців. Це питання потрібно вирішувати з депутатами, які визначають джерела і використання коштів, а також безпосередньо зі споживачами.

«Ми чесно говоримо, якщо збережуться такі ціни, то ми як Національна компанія не зможемо покривати цю різницю» - резюмував він.