Вітренко - про $4 млн премії: отримую гривневі облігації

Все про економіку та фінанси

Колишній виконавчий директор НАК "Нафтогаз України", кандидат на посаду міністра енергетики Юрій Вітренко заперечив інформацію про отримання $4 млн премії від Нафтогазу за перемогу над Газпромом в міжнародному арбітражі: за його словами вся сума відправлена ​​до держбюджету, а він отримує гривневі облігації. Про це він сказав на засіданні парламентського комітету з енергетики та ЖКГ, пише Liga.net.

"Я не отримував ніяких грошей. Угода, яка укладалася з Нафтогазом, передбачає, що вся сума вже направлена ​​до бюджету. Я натомість отримую довгострокові гривневі облігації, причому я не вимагаю виплати штрафних санкцій за несвоєчасну виплату премії", - зазначив Вітренко.

На цьому засіданні комітет Верховної Ради з питань енергетики і комунальних послуг не підтримав кандидатуру Юрія Вітренка на посаду міністра енергетики. 

Нагадаємо, в лютому Юрій Вітренко подав позов до Печерського суду Києва з вимогою виконати зобов`язання за трудовим договором у Нафтогазі.

У квітні Кабмін звернувся до наглядовій раді Нафтогазу з проханням призупинити виплати премій. Переглянути премії в Нафтогазі зажадав від тодішнього прем`єр-міністра Олексія Гончарука президент Володимир Зеленський. Про це він сказав главі уряду, коли відмовився прийняти його відставку після "плівкового скандалу".

Згідно з контрактами керівників Нафтогазу, їм належить 1% премій від виграшу в суді з Газпромом. Після перемоги в Стокгольмському арбітражі в 2018 році 40 співробітників компанії отримали першу частину премій на загальну суму 540 млн грн. Другу частину премій повинні були виплатити після стягнення з Газпрому $2,9 млрд. Цей борг російська компанія сплатила в кінці 2019 року в рамках угоди про продовження транзиту газу через Україну.