Витрати вугілля на ТЕС в серпні перевищили поставки на 5,6%

Все про економіку та фінанси

За даними Міненерго, витрати вугілля тепловими електростанціями генкомпаній (ГК ТЕС) України протягом серпня 2021 року перевищили його поставки на 5,6% (на 84 тис. тонн), пише "Енергореформа".

Зокрема, ГК ТЕС в останній місяць літа спалили 1,581 млн тонн вугілля, тоді як на їх склади було поставлено 1,497 млн ​​т. Витрата був вищою і по антрациту, і по вугіллю газової групи.

При цьому в серпні минулого року поставки вугілля перевищили його витрати майже в 1,4 рази (1,538 млн тонн проти 1,112 млн тонн).

За п`ять днів вересня поточного року запаси вугілля на складах ГК ТЕС продемонстрували тенденцію до зростання: поставки перевищили витрати на 21,6 тис. тонн. У той же час поточні запаси на складах суттєво нижчі від затвердженого міністерством план-графіка накопичення вугілля: на ранок 6 вересня вони складали 765,5 тис. тонн, що на 984,5 тис. тонн менше завдання (1,75 млн тонн).

Міністр енергетики Герман Галущенко в кінці серпня заявив про необхідність імпортувати близько 3,5 млн тонн енергетичного вугілля впродовж майбутнього опалювального сезон.

Раніше "ДТЕК Енерго" і "Центренерго" повідомили про домовленість з постачання в найближчі місяці 75 тис. тонн енергетичного вугілля з США, який вони розділять порівну по прибуттю.

В "ДТЕК Енерго" також повідомили про початок поставок вугілля з Польщі в рамках підписаного з польським підприємством Bogdanka угоди про імпорт 320 тис. тонн енерговугілля. Крім того, компанія очікує поставки палива з Казахстану.