Високі ціни на газ: кондитери заявили про плани скоротити виробництво

Все про економіку та фінанси

Кондитерські компанії, що входять в асоціацію "Укркондпром", повідомили про плани повністю або частково згорнути виробництво солодощів через високі ціни на газ, йдеться в заяві асоціації, пише zn.ua.

Відповідне попередження кондитерські компанії надіслали в асоціацію після того, як 22 грудня ціна газу на біржі перетнула межу в 73 тис. грн. за кубометр.

"Кондитерські підприємства вже кілька місяців балансували на межі рентабельності через надвисокі ціни на газ та зростання вартості всіх інших складових собівартості продукції", - зазначив президент асоціації "Укркондпром" Олександр Балдинюк.

Він наголосив, що вартість газу для кондитерів в цьому році зростала щомісяця, починаючи з січня, коли його вартість для виробників складала 5,9 тис грн.

"У минулому місяці виробники купували газ в середньому за цінами близького 40 тис гривень і вже при такій його вартості виробництво багатьох видів продукції було нерентабельним, а виконання раніше підписаних контрактів було збитковим для підприємств галузі. В грудні постачальники пропонували газ 55 по тис. гривень за тисячу кубометрів, при якій реалізувати вироблену продукцію за економічно обґрунтованими цінами вже було б дуже важко. А при вартості газу для виробничих потреб в 73 тис. грн. за тисячу кубометрів кондитерським компаніям простіше взагалі згорнути виробництво, адже при такій собівартості продукція буде незатребуваною, ні на внутрішньому, ні на зовнішніх ринках", – пояснив Балдинюк.

Нагадаємо, на високі ціни на газ скаржилися в т.ч. асоціації борошномельної галузі («Всеукраїнська асоціація пекарів» (ВАП), «Борошномели України», «Укрхлібпром»). Вони просили владу забезпечити їх «пільговим» газом для стабільності виробництва.

Раніше президент асоціації "Теплиці України" Євгеній Чернишенко заявив, що через дорогий газ та електрику українські тепличні комбінати, які переважно опалювалися цими видами енергоносіїв, зупиняють роботу. За його словами, до весни виживуть тільки плівкові теплиці з доволі примітивними технологіями, не сертифіковані ні за якими стандартами. За словами Чернишенко, ринок повністю заповнила імпортна теплична продукція теплих країн, що не відчули подорожчання газу.