Виплати лікарняних у 2021 році збільшилися на 34%, - Фонд соцстрахування

Все про економіку та фінанси

За даними Фонду соціального страхування, в 2021 році він спрямував на виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності понад 15,7 млрд грн, що на 4 млрд грн більше, ніж у 2020 році, пише "БізнесЦензор".

"Такий рівень зростання пов’язаний, у першу чергу, із поширенням коронавірусної хвороби – за підсумками минулого року суттєво збільшилась кількість днів, які українці провели на лікарняних. Зокрема, у січні–листопаді 2021 року ФССУ прийняв на оплату 36,7 мільйона днів лікарняних, що на 22,7% більше, ніж за той же період 2020 року", – зазначається у повідомленні.

Раніше у Фонді соцстрахування пояснювали, що у зв’язку із додатковим навантаженням через пандемію, наявні затримки в строках фінансування страхових виплат. Зокрема, за підсумками листопада потреба у видатках перевищила надходження на понад 2,7 млрд грн. Для часткового погашення дефіциту коштів Кабмін у грудні виділив Фонду соціального страхування 1,75 млрд грн фінансової допомоги на погашення заборгованості із виплат допомог за лікарняними.