Вінницька область переходить у "червону" зону карантину із 18 листопада, - міністр

Все про економіку та фінанси

Державна комісія з питань ТЕБ та НС ухвалила рішення про переведення Вінницької області до червоної зони з 18 листопада, заявив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, пише "НВ".

У "червоній" зоні карантину зараз перебувають м. Київ та 17 областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Хмельницька, Чернігівська, Черкаська, Волинська. Інші регіони - у жовтій і помаранчевій зонах.

Які заборони діють у червоній зоні

У червоній зоні епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження (зелена, жовта, помаранчева зони), а також запроваджуються нові.

Зокрема, забороняється:

- робота кафе, ресторанів, інших закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос, а також закладів громадського харчування в аеропортах;

- робота ТРЦ, закладів у сфері торговельного і побутового обслуговування (за винятком продажу низки товарів);

- робота розважальних закладів;

- робота закладів культури, кінотеатрів, театрів тощо (крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, а також проведення кіно- та відеозйомки за умови обмеження доступу до майданчика);

- робота непродовольчих ринків і магазинів;

- робота спортзалів, басейнів і фітнес-центрів (дозволено тільки для спортсменів національних збірних);

- проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

- робота готелів, хостелів та інших закладів, що надають послуги з розміщення;

- робота закладів освіти (окрім тих, де 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат);

- проведення планової госпіталізації у держлікарнях (крім допомоги під час вагітності та пологів, новонародженим дітям, пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями, надання паліативної допомоги у стаціонарах, надання планової допомоги третинного рівня (високоспеціалізованої); проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації).

Вимога про закриття закладів не застосовуватиметься, якщо 100% відвідувачів (або учасників), а також працівників (або організаторів у разі масових заходів) мають один із документів:

- зелений COVID-сертифікат чи підтвердження повного курсу вакцинації (дві дози або одна для однодозових вакцин);

- негативний ПЦР-тест (діє 72 години);

- свідоцтво про одужання від COVID-19, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунка Дія (діє 180 днів) — однак згідно з нещодавніми роз’ясненнями МОЗ, ця опція в Дії ще на стадії тестування, тому використовувати її неможливо.