Вимога до мінімального статутного капіталу банків підвищена зі 120 до 500 млн грн, - закон

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект №4938 "Про внесення змін до деяких законів України щодо упередження (мінімізації) негативного впливу на стабільність банківської системи". За це рішення проголосував 231 народний депутат.

Цей нормативний акт передбачає вдосконалення процесу отримання фінансової допомоги ФГВФО, підвищує вимогу до мінімального статутного капіталу банків зі 120 до 500 млн грн, вводить відповідальність за маніпулювання курсом і розширює відповідальність власників банків, а також надає НБУ право встановлювати особливості банківського регулювання у разі стрімкого погіршення ситуації на фінансовому ринку.

Крім того, в законі прописана зміна процедур, які здійснюються при ліквідації банків задля прискорення ліквідаційної маси, розширюється перелік критеріїв для віднесення банків до категорії «проблемних» або неплатоспроможних, зокрема, передбачивши такий крок при досягненні обсягу негативно класифікованих активів банку 35% загальної суми активів..

Також автори законопроекту пропонували вивести з-під системи гарантування депозити в банківських металах, а також вклади, які використовуються вкладниками як засіб забезпечення виконання інших зобов`язань перед цим банком.