Відкрито справу про банкрутство "ДТЕК Добропіллявугілля" Ахметова

Все про економіку та фінанси

08.12.2021 Госпсуд Донецької області відкрив провадження в справі №905/1977/21 про банкрутство ТОВ "ДТЕК Добропіллявугілля".

За даними держреєстру, кінцевий бенефіціар компанії - Рінат Ахметов.

На початку жовтня 2020 року Кабмін підтримав пропозицію енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова про розірвання договору оренди цілісного майнового комплексу ДП "Добропіллявугілля", яке ДТЕК за часів Януковича взяв в оренду до 2059 року.

Як повідомлялося, створене для повернення шахт держпідприємство "Добропіллявугілля-видобування" заплатило 397,8 млн грн для компанії "ДТЕК Добропіллявугілля" в рамках процесу розірвання договору оренди та передачі державі держкомпанії "Добропіллявугілля".

ДТЕК заявляв про завершення в кінці січня 2021 року процесу дострокового повернення державі шахт "Добропіллявугілля". Як зазначалося, персонал "ДТЕК Добропіллявугілля" був працевлаштований в ДП "Добропіллявугілля-видобуток". Також констатувалося, що ДТЕК оплатив борги за оренду шахт "Добропіллявугілля" (230,7 млн ​​грн, у тому числі пеню), які сформувалися з весни 2020 року.

Згодом Міненерго теж повідомило про завершення процесу повернення цілісного майнового комплексу ДП "Добропіллявугілля" з оренди ДТЕК.Як зауважувалося, прийняте держпідприємством "Добропіллявугілля-видобування" майно за актом приймання-передачі від 25.01.2021 вноситься до його статутного капіталу у розмірі 1,99 млрд грн.

У листопаді Кабмін ухвалив рішення відмовитися від ліквідації держкомпанії "Енергетична компанія України" та передати їй держпакет акцій "Центренерго" і державні вугільні шахти. Планується, що 100% "Енергетичної компанії України" стануть об`єктом великої приватизації.