Відключення Росії від SWIFT: у радбезі РФ кажуть, що юань може замінити долар і євро

Все про економіку та фінанси

Росія нібито має "заготовку" на випадок відключення банків від міжнародної системи банківських комунікацій SWIFT в межах санкцій з боку США, заявив російським медіа заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв, пише Liga.net.

Він назвав SWIFT "корисною річчю" і заявив, що не вірить в те, що РФ відключать від системи.

"Я не дуже вірю, що нас хтось від цієї системи відключить, тому що це невигідно нікому, зокрема самому цьому суспільству, яке організоване для SWIFT, тим паче що у нас величезна кількість транзакцій відбувається. Це підрив довіри до SWIFT", – зазначив Медведєв.

За його словами, у Росії є "заготовrка" на випадок, якщо її таки відключать.

"Це своя система передачі фінансових даних. Вона була підготовлена Центральним банком, постійно тестується, працює. Вона не дасть жодної хвилини простою і здійснюватиме всі необхідні функції всередині країни. Відсутність долара зможе замінити євро, якщо буде рішення щодо євро – є юань, це нова дуже перспективна резервна валюта", – додав Медведєв.

SWIFT – це міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів. До цієї системи приєдналися найбільші організації майже в усіх країнах світу.