Євген Мецгер звільнився з посади глави правління Укрексімбанку

Все про економіку та фінанси

Глава правління Укрексімбанку Євген Мецгер повідомив, що 11 жовтня написав заяву про звільнення із займаної посади.

Нижче - пряма мова Є. Мецгера:

"Це логічний крок – єдино можливий у ситуації, коли потрібно відвернути негативні наслідки для банку.

Практично вся моя кар`єра пов`язана з цим банком. Саме тут я почав працювати ще у 2006 році. За це час пройшов різні сходинки. У 2020 році очолив банк.

Треба сказати, що за цей час банк став дійсно міцніше. Були реалізовані сотні проектів, які посилили і банк, і українську економіку.

Банк в 2021 році отримав прибутку вже 1,75 млрд грн.

Зрозуміло, що ці пояснення зараз вже не будуть слухати, але банк дійсно працює успішно, цілком законно та згідно із затвердженими пріоритетами. І саме тому для мене було настільки неочікувано – почути звинувачення, які пролунали на адресу банку.

І також ще раз стверджую – укладаючи угоди з клієнтами банку, наші працівники завжди дотримувались вимог закону, правил та процедур банківської роботи.

Написання заяви про відставку є моєю власною оцінкою того, що сталося в банку. Сподіваюсь, що цей крок допоможе відновленню довіри до банку.

Дякую своїй команді!".

Наглядова рада Укрексімбанку в свою чергу повідомила, що після отримання заяви Є. Мецгера номінаційний комітет надав рекомендацію наглядовій раді банку припинити повноваження Є. Мецгера з 11 жовтня.

Як зазначається, заява була задоволена. При цьому уточнюється, що "розірвання трудового договору відповідно до зазначеної підстави не передбачає виплати вихідної допомоги" (цитата).

"У зв’язку зі звільненням голови правління, номінаційний комітет наглядової ради призначив Єрмакова Сергія Олександровича виконуючим обов’язки голови правління банку з 12 жовтня 2021 року на строк до вступу на посаду голови правління банку особи, яка має бути обрана наглядовою радою банку за результатами конкурсу не пізніше 12 квітня 2022 року", - йдеться в повідомленні наглядової ради Укрексімбанку.