Верховний Суд визнав законним рішення НБУ вивести банк Лагуна з ринку

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 17 листопада Верховний Суд у повному обсязі задовольнив касаційну скаргу Нацбанку на рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 26.04.2019 та постанову Шостого апеляційного адмінсуду від 19.09.2019, якими було скасовано рішення НБУ про віднесення Астра Банку до категорії проблемних та неплатоспроможних.

"Верховний Суд, скасувавши судові рішення попередніх інстанцій та відмовивши в задоволенні позову колишнього власника банку, поставив крапку в тривалій судовій тяганині, яка розпочалася ще в 2015 році", - зауважує НБУ.

"Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення суду найвищої інстанції. Суд вичерпно та всебічно дослідив матеріали справи, які беззаперечно підтверджують законність рішень Національного банку, оскільки від цього залежить ефективна робота банківської системи, фінансова стабільність та інвестиційна привабливість країни", - зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

НБУ додає, що Астра Банк є єдиним банком, який було виведено з ринку шляхом його продажу компанії-інвестору, а саме компанії AGRO HOLDINGS (UKRAINE) LIMITED, яка його докапіталізувала. В подальшому банк вийшов на ринок під новим брендом – Агропросперіс Банк.

Нагадаємо, Національний банк України 19 березня 2015 року ухвалив рішення про віднесення ПАТ "Астра Банк" до категорії неплатоспроможних. Основною підставою для такого рішення був факт встановлення здійснення банком ризикової діяльності, а саме було встановлено, що в банку існує концентрація коштів у Дельта Банку, який на той час вже було віднесено до категорії проблемних, у сумі 163,8 млн грн або 91,2% активів Астра Банку. "Це є беззаперечною ознакою ризикової діяльності банку, що загрожує інтересам вкладників і кредиторів банку. У зв’язку з цим Національний банк відніс ПАТ "Астра Банк" до категорії проблемних", - констатує регулятор.

Як зауважує НБУ, Астра Банк не запропонував жодних дієвих заходів стосовно відновлення ліквідності та приведення діяльності банку у відповідність до вимог законодавства. "Це є свідченням обґрунтованості ухвалення Національним банком рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних до спливу 180 днів після віднесення його до категорії проблемних", - резюмує Нацбанк.