Верховний Суд відмовився зупинити арешт акцій Промінвестбанку, Сбербанку, ВТБ

Все про економіку та фінанси

18 вересня Верховний Суд відкрив апеляційні провадження за апеляційними скаргами Промінвестбанку, Сбербанку та ВТБ Банку на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 05 вересня (в справі №796/165/2018), якою на вимогу компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським та його партнерами, було накладено арешт на акції та нерухомість вказаних “дочок” російських держбанків, заборонено їм здійснювати ліквідацію чи реорганізацію юрособи.

Цей арешт та заборони були накладені Апеляційним судом м. Києва як забезпечення позову “приватівців” щодо виконання рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) від 02.05.2018 (в справі ПТС №2015-36) про стягнення 139 млн дол з Російської Федерації в особі Міністерства юстиції РФ як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване (відібране) в згаданих “приватівських” структур у Криму після його анексії Росією.

При цьому 18 вересня Верховний Суд відмовився задовольнити клопотання Промінвестбанку, Сбербанку та ВТБ Банку про зупинення дії ухвали Апеляційного суду м. Києва від 05 вересня.

Нагадаємо, власник Промінвестбанку - російська держкорпорація “Внєшекономбанк” - закликала владу Україну до переговорів після вказаного арешту. Група ВТБ називала арешт акцій української “дочки” “немотивованим”. Сбербанк заявляв, що працює відповідно до вимог законодавства України.

Попри те, що арешту акцій Промінвестбанку в українському суді домоглися структури "приватівців", російський "Внєшекономбанк" заявляв про намір судитися з Україною як державою в міжнародному арбітражі - мовляв, на підставі угоди між Кабміном України та урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27.11.1998, через порушення умов якої, власне, Арбітражний суд Гааги (Нідерланди) і вирішив стягнути з Росії 139 млн дол на користь "приватівців".