Верховний Суд скасував рішення про виплату УЗ для спільної фірми Ахметова і УЗ на 749 млн

Все про економіку та фінанси

14.12.2021 Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу "Укрзалізниці" (в справі №905/2881/17) та скасував рішення Госпсуду Донецької області від 11.03.2021 і постанову Східного апеляційного госпсуду від 22.07.2021, якими було задоволено позов ПрАТ "Лізингова компанія "Укртранслізинг" до "Укрзалізниці" про стягнення 749,2 млн грн заборгованості “Донецької залізниці” за договорами фінансового сублізингу від 2007 року.

Верховний Суд передав справу на новий розгляд у Госпсуд Донецької області, який має в т.ч. розібратися в доводах "Укрзалізниці" (УЗ) щодо наявності підстав для застосування позовної давності (строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу), а також у тому, що, як зазначає "Укрзалізниця", акти звірки взаєморозрахунків між "Укртранслізингом" і "Донецькою залізницею" зі сторони останньої були підписані "неуповноваженою особою" (цитата), причому документи "не містять дати їх підписання" (цитата).

За даними держреєстру, Рінат Ахметов контролює 52,29% акцій ПрАТ "Укртранслізинг" (раніше була інформація, що контроль здійснювався через "Лемтранс" і "Міжрегіональний промисловий союз").

“Укрзалізниця” констатувала, що їй належить 47,7% акцій “Укртранслізингу”.

У червні 2020 року “Укрзалізниця” повідомила, що Велика Палата Верховного Суду визнала її правонаступником ДП "Донецька залізниця" з дати держреєстрації акціонерного товариства - 21.10.2015. Як зауважувала УЗ, це означає, що УЗ буде зобов’язана погасити всі борги ДП «Донецька залізниця», не отримавши при цьому від останнього жодного майна до статутного капіталу (при тому, що в ОРДЛО - понад 20 тис. вантажних вагонів УЗ, майже 6 тис. вагонів інших власників, майже 6 тис. пасажирських вагонів та понад 300 локомотивів).

Як уточнювала УЗ, за приблизними підрахунками сума зобов’язань ДП «Донецька залізниця» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн.

Про борги "Укрзалізниці" перед банками - тут, тут, тут, тут, тут, тут