Верховний Суд просить КСУ перевірити судову реформу

Все про економіку та фінанси

Пленум Верховного Суду просить Конституційний Суд оцінити конституційність судової реформи президента Володимира Зеленського. Відповідне рішення було прийнято у Верховному Суді сьогодні, 8 жовтня, трансляцію вів YouTube-канал "Право ТВ", пише Liga.net.

За звернення до КСУ проголосували 129 учасників пленуму, проти – 15.

"Рішення прийнято. Давайте побажаємо Конституційному Суду успіхів у розгляді нашого подання", – сказала глава Верховного Суду Валентина Данішевська, яка теж віддала голос "за".

Пленум ВС просить КСУ оцінити конституційність окремих положень закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів ВРП.

"Центр протидії корупції" заявляє, що судді ВС виступають проти:

– відсторонення членів ВРП, які за висновком Етичної ради не відповідають критеріям доброчесності;
– оцінювання членів ВРП, які є суддями і раніше проходили кваліфікаційне оцінювання;
– звільнення чинних членів Вищої ради правосуддя;
– порядку прийняття рішень Етичною радою.

У ЦПК заявляють, що цим голосуванням пленуму Верховний суд "руками КСУ вирішив поховати судову реформу".

Нагадаємо, в серпні президент Володимир Зеленський підписав закони про реформу Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

На початку вересня міжнародні організації висунули своїх кандидатів до Етичної ради за ВРП.

13 вересня Рада суддів не делегувала своїх представників до Етичної ради – один із ключових органів судової реформи. У "ЦПК" заявляли, що це означає фактичне блокування відбору нових членів ВРП, тому що їх повинна перевіряти Етична рада, яка не може бути створена без представників від Ради суддів.

16 вересня голова Ради суддів Моніч заявив після зустрічі із послами G7 в Офісі президента, що Рада висуне своїх кандидатів. Він заперечує блокування судової реформи і хоче іншого розподілу голосів в Етичній раді.

21 вересня Рада суддів оголосила про початок обрання делегатів до Етичної ради і місяць прийматиме документи, також він звернувся до нардепів із проханням змінити закон. У ЦПК заявили, що Рада шантажує депутатів і продовжує блокувати реформу. Послів G7 розчаровує повільність Ради суддів.