Верховний Суд: права клієнтів Приватбанку в процесі виведення його з ринку не були порушені

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 14 січня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу одного з клієнтів Приватбанку та залишив у силі рішення Окружного адмінсуду міста Києва від 12.09.2018 і постанову Шостого апеляційного адмінсуду від 17.01.2019, якими скаржнику знову ж таки було відмовлено в задоволенні позову про оскарження рішень державних органів щодо виведення Приватбанку з ринку за участю держави в грудні 2016 року.

"Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення Верховного Суду. Як вбачається із постанови, Верховний Суд, зокрема, дійшов висновку, що рішення Національного банку та уряду, які були прийняті в процесі виведення неплатоспроможного Приватбанку з ринку в грудні 2016 року, не порушили прав клієнтів та вкладників цього банку", – прокоментував рішення суду начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про входження держави до капіталу Приватбанку 18 грудня 2016 року. Перехід Приватбанку у власність держави відбувся відповідно до ст. 41-1 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". "Це рішення допомогло уникнути системних ризиків для банківського сектору та стало запорукою збереження фінансової стабільності в країні", - зауважує НБУ.