Верховний Суд поновив дію припису НАЗК про необхідність звільнити Вітренка

Все про економіку та фінанси

Верховний Cуд на початку лютого задовольнив касаційну скаргу Національного агентства з питань запобігання корупції та скасував рішення судів нижчих інстанцій, які призупинили дію припису НАЗК від 1 липня 2021 року про необхідність звільнити Юрія Вітренка з посади голови правління НАК "Нафтогаз України".

Рішення Верховного Cуду опубліковане у судовому реєстрі, увагу на нього звернуло профільне видання enkorr, констатує Liga.net.

НАЗК вважає, що Вітренка не мали права призначити головою правління "Нафтогазу", бо перед цим він був в.о. міністра енергетики, а отже мав конфлікт інтересів. 1 липня агентство надіслало до наглядової ради Нафтогазу припис з вимогою розірвати контракт з Вітренком.

Вітренко пішов до Окружного адміністративного суду Києва, який одразу задовольнив його заяву про забезпечення позову і зупинив дію припису до набрання законної сили рішення у справі. У листопаді Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив це рішення.

Верховний Cуд скасував ухвалу ОАСК і постанову суду апеляційної інстанції.

Але це ще не рішення по суті: справа досі знаходиться в ОАСК, тобто рішення не ухвалили навіть у першій інстанції.

Крім того, "Нафтогаз" не має наглядової ради, яка могла б виконати припис НАЗК. Його функції тимчасово перебрав на себе Кабінет Міністрів.

28 квітня 2021 року Кабмін звільнив попереднього голову правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва і призначив на його місце Юрія Вітренка.

Це спровокувало кризу корпоративного управління в Нафтогазі, наслідком якої став розпуск наглядової ради та вихід з правління усіх топуправлінців, які працювали в команді Коболєва.