Верховний Суд підтвердив вимоги Приватбанку до банкрута на понад 500 млн грн

Все про економіку та фінанси

Приватбанк повідомив, що 25 травня Судова палата з розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського у складі Верховного Суду підтвердила законність додаткових вимог АТ КБ «ПриватБанк» на суму більше 500 млн грн у справі № 904/5314/20 про банкрутство ТОВ «Товариство освіти ім. М.С. Грушевського».

"Вимоги держбанку складаються із заборгованості з винагороди, оплату якої сторони погодили умовами кредитних договорів. Загальний розмір заборгованості банкрута перед Приватбанком становить більше 874 млн грн. Кредитори боржника, що пов`язані з колишнім топ-менеджментом банку, безуспішно намагалися поставити під сумнів майнові вимоги банку з метою зменшення впливу держбанку у процедурі банкрутства компанії", - йдеться в заяві Приватбанку.

“Окрім захисту прав банку як кредитора, додаткова цінність цієї перемоги полягає в тому, що правові висновки, викладені Верховним Судом у вказаній справі, матимуть безумовний вплив на розгляд судами вимог банку з винагороди в інших справах, - відзначив Олег Лазовський, керівник напрямку Приватюанку з судової практики та банкрутства. - Загальна сума таких вимог складає більше ніж 1 млрд. грн”.

Як констатується, саме у цій справі про банкрутство, пов’язані кредитори боржника, намагаються позбавити держбанк права власності на будівлю у м. Дніпро. Касаційна скарга Приватбанку на постанову Центрального апеляційного господарського суду та рішення Господарського суду Дніпропетровської області у цій справі призначена Верховним Судом до розгляду на 15 червня 2022 року.