Верховний Суд підтвердив арешт активів Лагуна в справі на 691 млн грн

Все про економіку та фінанси

23 березня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Миколи Лагуна та залишив без змін постанову Північного апеляційного госпсуду від 10.12.2019 у справі №910/7338/19, якою на вимогу Фонду гарантування в рамках забезпечення позову було накладено арешт на автомобілі, земельні ділянки, квартиру М. Лагуна, а також належні йому корпоративні права в ТОВ «Білгород Водоканал» і ТОВ «Білград».

У своєму позові ФГВФО просить суди стягнути з М. Лагуна як колишнього акціонера Дельта Банку і глави спостережної ради фінустанови 691 млн грн. За оцінками Фонду, Дельта Банку та його кредиторам була завдана шкода на вказану суму через збільшення статутного капіталу фінустанови “за рахунок «фіктивних коштів» (не підтверджених розрахунково), виведення коштів (активів) банку”, що призвело “до погіршення фінансового становища банку, визнання банку неплатоспроможним” (цитата).

Додамо, що Верховний Суд розглядає касаційну скаргу ФГВФО на рішення судів нижчих інстанцій у справі №910/7186/19, якими було залишено без розгляду позов Фонду до М. Лагуна та інших колишніх керівників Дельта Банку про відшкодування шкоди на суму 19,83 млрд грн.

Госпсуд м. Києва в межах цієї справи вказував, що “вимоги про стягнення шкоди у конкретно визначеному позивачем за кожним окремим кредитним договором розмірі є самостійними вимогами, які не пов`язані ні підставами виникнення, ні поданими доказам та не є основними і похідними одна від одної, оскільки від задоволення одних не залежить задоволення інших” (цитата).

Натомість ФГВФО зазначав, що “порушення правил об’єднання позовних вимог є підставою для повернення позовної заяви ще на етапі вирішення питання про відкриття провадження, однак суд першої інстанції не тільки відкрив провадження, а й провів чотири підготовчих засідання, і лише після цього раптово дійшов висновку про залишення позову без розгляду” (цитата).