Справа Суркісів і Приватбанку на $350 млн передана Великій Палаті Верховного Суду

Все про економіку та фінанси

Справу, в межах якої Суркіси хочуть стягнути понад 350 млн доларів (10 млрд грн) з Приватбанку передали до Великої Палати Верховного Суду, пише "Економічна правда" з посиланням на прес-службу Верховного Суду.

Так, 14 квітня 2021 року колегія суддів Касаційного цивільного суду у складі ВС частково задовольнила клопотання ПриватБанка, КМУ та Мінфіна і передала справу на розгляд Великої Палати ВС "у зв’язку з існуванням виключної правової проблеми на підставі ч. 5 ст. 403 ЦПК України".

Водночас, колегія суддів відмовилася задовольняти заяви сторони щодо відводу судді-доповідача Сергія Погрібного.

Зазначається, що у складі колегії відбулася заміна: суддю Аллу Олійник у зв’язку із хворобою замінено на суддю Григорія Усика.

Як повідомлялося, 09.02.2017 Печерський райсуд Києва своєю ухвалою в рамках забезпечення позову компаній Суркісів зобов`язав Приватбанк виконувати умови депозитних угод, укладених кіпрською філією банку з відповідними компаніями.

Йдеться про Камерін Інвестментс ЛЛП (Camerin Investments LLP), Саннекс Інвестментс ЛПП (Sunnex Investments LLP), Таплемон Інвестментс ЛЛП (Tamplemon Investments LLP), Берліні Комершіал ЛЛП (Berlinі Commercial LLP), Луміл Інвестментс ЛЛП (Lumil Investments LLP), Софінам Інвестментс ЛЛП (Sofinam Investments LLP)

20.04.2017 Апеляційний суд м. Києва відмовився задовольнити апеляційну скаргу Приватбанку й залишив без змін ухвалу суду першої інстанції.

10.06.2020 Київський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу Кабміну та знову ж таки залишив без змін ухвалу суду першої інстанції залишено без змін.

20.07.2020 Верховний Суд відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою Приватбанку на вказані рішення.

08.09.2020 Верховний Суд відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою Кабміну на рішення судів першої та апеляційної інстанції.

Одночасно Верховний Суд тоді за клопотанням Приватбанку зупинив виконання ухвали Печерського райсуду м. Києва від 09.02.2017 до закінчення касаційного провадження у справі.