Венедіктова: Печерський райсуд розгляне претензії Суркісів до Приватбанку на 1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Велика Палата Верховного Суду передала до Печерського райсуду Києва справу за позовом родини Суркісів, у якому вони оскаржують зроблене НБУ оголошення їх пов’язаними з Приватбанком особами та обмін їхніх коштів у банку (на суму понад 1 млрд грн) на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 гривню, повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова, констатує "Радіо Свобода".

«Офіс Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді 1 млрд грн активів держави в справі АТ КБ «Приватбанк» та фактично попередив вибуття ще 28 млрд грн за аналогічними позовами. І ми продовжимо боротися за збереження цих коштів у Печерському районному суді, куди було передано цю справу», – повідомила Венедіктова.

15 червня 2020 року Велика палата Верховного суду частково задовольнила касацію НБУ, Кабінету Міністрів і Приватбанку, скасувавши постанову Окружного адмінсуду Києва та ухвалу Київського апеляційного суду від 2017 року про скасування оголошення Нацбанком Суркісів пов’язаними з Приватбанком особами та визнання недійсною процедури bail-in.

Для НБУ, уряду і Приватбанку важливо довести в суді законність процедури bail-in, оскільки приклад Суркісів можуть наслідувати інші учасники цієї процедури, загальна сума якої перевищує 29 млрд грн.

Уряд України 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію Приватбанку і влив у його капітал понад 155 мільярдів гривень.