Верховний Суд не визнав вимоги Ощадбанку до "АвтоКрАЗа" Жеваго на 1,5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

29.10.2020 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Ощадбанку на рішення судів попередніх інстанцій, якими в рамках справи №917/814/16 про банкрутство ПрАТ “АвтоКрАЗ” лише частково були визнані кредиторські вимоги держбанку до боржника.

Так, обсяг заявлених Ощадбанком вимог до ПрАТ “АвтоКрАЗ” становив близько 2,7 млрд грн, з яких суди першої та апеляційної інстанції відхилили вимоги на 1,54 млрд грн, водночас визнавши вимоги на 933,5 млн грн (у т.ч. 874,7 млн грн - вимоги четвертої черги) і 254,7 млн грн (як забезпечені заставою боржника).

Разом з тим, 29.10.2020 Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу ліквідатора банку “Фінанси та кредит” і скасував рішення судів першої та апеляційної інстанції, якими в рамках справи №917/814/16 про банкрутство ПрАТ “АвтоКрАЗ” була відхилена низка вимог ФГВФО, в т.ч. на 1,7 млрд грн (як забезпечених заставою боржника), на 1,18 млрд грн (з віднесенням до четвертої черги задоволення), а також на суму процентів, нарахованих за період після закінчення строку кредитування

Верховний Суд відправив матеріали справи у скасованій частині (щодо вимог ФГВФО) на новий розгляд до Госпсуду м. Києва.

Як писав Finbalance, суди першої та апеляційної інстанції відхилили вимоги ліквідатора банку “Фінанси та кредит” у цілому на 3,75 млрд грн, визнавши вимоги на 757,4 млн грн (шоста черга) і 618,5 млн грн (як забезпечені заставою боржника).

Нагадаємо, що група "АвтоКрАЗ" підконтрольна Костянтину Жеваго (йому ж належав і збанкрутілий банк "Фінанси та кредит").

Додамо, що 27.10.2020 Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу OOO PKP Alphatex LTD і в рамках справи №917/814/16 про банкрутство ПрАТ “АвтоКрАЗ” скасував рішення судів нижчих інстанцій в частині затвердження вимог низки кредиторів боржника, прямо та опосередковано пов’язаних з К.Жеваго. Йшлося в т.ч. про вимоги

- ТОВ “Торговий дім “АвтоКрАЗ” - на 538,7 млн грн (четверта черга);
- ТОВ “Полтавський автоагрегатний завод” - на 400 млн грн (четверта черга);
- ПрАТ “Токмацький ковальсько-штампувальний завод” - на 320,2 млн грн (четверта черга);
- ТОВ “Хімічні технології” - на 246,3 млн грн (четверта черга);
- ТОВ “Восток-Руда” - на 139 млн грн (четверта черга);
- ПАТ “Київмедпрепарат” - на 135,4 млн грн (четверта черга);
- Forth Asset Management Limited - на 106,5 млн грн (четверта черга);
- ПрАТ “Кременчукм’ясо” - 51 млн грн тощо.

Верховний Суд відправив цю справу в скасованій частині на новий розгляд до Госпсуду м. Києва.

Згідно з судовими матеріалами, обсяг визнаних судами вимог OOO PKP Alphatex LTD до боржника - 170,7 млн грн.

Верховний Суд дійшов висновку, що прийняття судами попередніх інстанцій рішення про обґрунтованість та визнання грошових вимог кредиторів лише на тій підставі, що боржник визнав суму боргу, однак без посилання та без оцінки доказів (первинних та розрахункових документів, відомостей бухгалтерського обліку), “є передчасним та не відповідає встановленому нормами статей 23, 24, 25 Закону про банкрутство імперативному порядку щодо розгляду судом грошових вимог кредиторів у справі про банкрутство” (цитата).