Верховна Рада збільшила дефіцит держбюджету на 200 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Глава парламентського комітету з питань бюджету Юрій Арістов повідомив, що Верховна Рада прийняла закон про збільшення на 200 млрд грн видатків загального фонду держбюджету за програмою «Резервний фонд» за рахунок збільшення на цю суму держзапозичень (з відповідним збільшенням граничних обсягів держаборгу та дефіциту держбюджету).

За словами Ю. Арістова, при цьому установлено, що такі додаткові кошти резервного фонду держбюджету спрямовуються виключно на здійснення заходів щодо забезпечення безпеки і оборони, фінансової підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, нардеп зазначив, що прийнятим законопроектом №7299 наближено з 1 січня 2023 року до 1 травня 2022 року запровадження нового механізму автоматичного зарахування до бюджетів місцевого самоврядування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

"Загалом цей Закон дасть можливість акумулювати значні кошти резервного фонду державного бюджету, що в оперативному порядку будуть спрямовуватися на забезпечення потреб сектору безпеки і оборони для відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України та вирішення невідкладних питань підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, внаслідок прийняття цього Закону з наступного місяця буде введено новий порядок справляння акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів шляхом його сплати виробниками і імпортерами тютюнових виробів та новий механізм автоматичного зарахування такого податку до бюджетів місцевого самоврядування", - прокоментував Ю. Арістов. 

Як повідомлялося, згаданим законопроектом №7299 пропонувалося збільшити видатки держбюджету до 1,793 трлн грн, зокрема за загальним фондом до 1,572 трлн грн, а граничний дефіцит держбюджету – до 456,363 млрд грн, зокрема дефіцит загального фонду – 360,259 млрд грн.