Верховна Рада таки урізала на 15% пенсії для працюючих пенсіонерів

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада з п’ятої спроби таки ухвалила за основу та в цілому законопроект №2212 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення». За відповідне рішення проголосувало 238 нардепів.

У документі передбачається, зокрема, виплачувати пенсії працюючим пенсіонерам в розмірі 85 відсотків, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Такий порядок має діяти до 01 січня 2016 року, повідомив глава Мінсополітики П. Розенка.

У свою черг прем’єр Арсеній Яценюк наголосив, що уряду вдалося переконати МВФ не вимагати підвищення пенсійного віку на 5 років – до 65 років.

Водночас зауважимо, що в першій редакції документу також було передбачено

- не виплачувати пенсії особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші).

- поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію;

- поетапне підвищення на 5 років страхового стажу для призначення пенсії за вислугу років;

- для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки.