Верховна Рада оновила реформу єдиного соцвнеску

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №1863 (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці), яким внесені зміни в нещодавню реформу ЄСВ. За це рішення проголосувало 270 нардепів.

У документі передбачено запровадити коефіцієнт 0,4 до розміру єдиного внеску у 2015 році, та коефіцієнт 0,6 до розміру єдиного внеску у 2016 році.

"Законопроект не має на меті дати можливість суттєво зекономити на фонді оплати праці, натомість, він створений для того, щоб у роботодавців з’явилась можливість забезпечити своїм працівникам гідні умови праці: адже офіційна гідна зарплата це і соціальне забезпечення (лікарняні, відпускні), і можливість засвідчити фінансовий стан для закордонних поїздок, отримання банківських кредитів, і т. ін., але насамперед, офіційна гідна зарплата це запорука нормального, спокійного і благополучного життя як для роботодавця, так і для працівника", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно з документом, 2015 рік – це перехідний період перед повномасштабним реформуванням нарахування на фонд оплати праці із застосуванням єдиного виду оплати, який буде включати податок на доходи фізичних осіб та єдиний внесок.

"Необхідно забезпечити поступовий повний відхід від інституту загальнообов’язкового державного соціального страхування з одночасним забезпеченням виконання його функцій (забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування) та / або забезпеченням виконання функцій принципово нової моделі системи соціального забезпечення за рахунок податку на доходи фізичних осіб", - резюмується в пояснювальній записці.