Веревський викупив чверть земельного банку "Кернела" за $210 млн

Все про економіку та фінанси

Агрохолдинг Кернел вирішив продати чверть свого земельного банку для зменшення бізнес-ризиків, пов`язаних із війною в Україні, та покращення ліквідності. Про це в середу написало польське агентство PAP Biznes з посиланням на біржове повідомлення компанії, констатує Liga.net.

Кернел, акції якого торгуються на Варшавській фондовій біржі, повідомив, що продає 134 000 га землі разом із інфраструктурою та обладнанням своєму основному акціонеру Андрію Веревському за $210 млн.

Невизначеність щодо термінів та можливості відновлення експорту через порти, а також обмежена спроможність для експорту альтернативними маршрутами може призвести до скорочення сільськогосподарських показників компанії, йдеться у повідомленні.

Ніхто з місцевих чи іноземних потенційних інвесторів не виявив інтересу до придбання цих активів, і Веревський погодився виступити у ролі інвестора останньої надії. У вівторок, 26 квітня, сторони уклали угоду про відчуження землі на користь Веревського.

Кернел – найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Свою продукцію Кернел експортує більш ніж у 80 країн світу. Земельний банк компанії становив майже 510 000 га. Найбільшим акціонером Кернела через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,28%.

Агрохолдинг HarvEast унаслідок російської агресії втратив майже всю землю: 90 000 га в Донецькій області перебувають під окупацією, а 12 000 га у Київській області потребують обстеження й розмінування.