Веревський не домігся арешту "олійножирових" активів Дельта Банку на 5 млрд грн

Все про економіку та фінанси

14 серпня Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити заяву ТОВ “Фінансова компанія “Скай” про вжиття заходів забезпечення позову (в справі №910/10438/19) шляхом накладання арешту й заборони продажу активів Дельта Банку, які входили в 5-мільярдний пул та які нещодавно виставлялися на продаж Фондом гарантування.

У рамках цього спору ТОВ “ФК “Скай” (кінцевий бенефіціар - Андрій Веревський) просить суд скасувати рішення ФГВФО від 09.07.2019 про скасування результатів аукціону від 07.06.2019 з продажу активів Дельта Банку, а також визнати укладеним між фінкомпанією “Скай” і Дельта Банком договір відступлення прав вимог, що були реалізовані на відповідному аукціоні.

Свою заяву про забезпечення позову ТОВ “ФК “Скай” обгрунтовує ризиком проведення повторних аукціонів та повторної реалізації активів, “вже придбаних ТОВ «ФК “Скай” (цитата).

Натомість суд зауважив, що наразі відсутні докази призначення дати проведення повторних торгів з продажу пулу активів “Дельта Банку, а тому вжиття заходів забезпечення позову є “передчасним” (цитата).

Нагадаємо, ТОВ “ФК “Скай” стало переможцем аукціону з продажу пулу активів Дельта Банку на 4,9 млрд грн, який відбувся 07.06.2019, запропонувавши за нього 182,5 млн грн (відповідно дисконт становив 96%).

Ця ж структура в березні вже перемагала на аукціоні ФГВФО (з пропозицією 906 млн грн), на якому продавалися ці ж активи Дельта Банку. Однак відповідна угода була заблокована судом на вимогу третьої особи.

ФГВФО повідомляв, що деякі активи із вказаного пулу перебувають у заставі НБУ та Укрексімбанку.

08.07.2019 НБУ скасував своє рішення щодо погодження реалізації вказаного пулу активів, мотивуючи тим, що “проведений аукціон відбувся з наявністю обставин та можливих маніпуляцій зі сторони покупця, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю” (цитата).

09.07.2019 ФГВФО ухвалив рішення про скасування результатів торгів, проведених 07.06.2019. Фонд зауважив, що керувався при цьому в т.ч. рішенням правління НБУ про скасування погодження продажу відповідного пулу активів.

У забезпеченні за згаданими активами Дельта Банку – об’єкти з переробки сільськогосподарської продукції, розташовані в Одеській області, у т.ч. олійножировий комбінат з виробництва маргарину, кулінарних та кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу; масложировий виробничий комплекс з обладнанням, з доступом до залізничної колії та морського транспортного порту; 39 тис. м² промислової нерухомості; 5,43 га земель з цільовим призначенням для розміщення олійножирового комбінату (планувалося будівництво морського зерноперевантажувального комплексу та двостороннього пірсу).

За даними ФГВФО, відповідні кредити були видані Дельта Банком для ТОВ «Іллічівський зерновий порт», ПАТ «Одеський олійножировий комбінат», ТОВ «Іллічівська зернова компанія», ТОВ «Стройбуд Іллічівськ».