Венедіктова: розслідування в справі Брокбізнесбанку завершене

Все про економіку та фінанси

Генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила про завершення спеціального досудового розслідування “щодо викрадення 5,5 млрд грн”, які належали Брокбізнесбанку та НБУ.

“Власнику банку та його спільникам повідомлено підозру в створенні злочинної організації, розкраданні чужого майна, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Арештовано майно на суму, що покриває доведену експертним шляхом суму збитків у 866 млн грн”, - зазначила І. Венедіктова.

Нагадаємо, в лютому 2014 року НБУ відніс Брокбізнесбанк до категорії неплатоспроможних, а в червні того ж року відправив його на ліквідацію.

Перед цим - у серпні 2013 року - Сергій Курченко придбав 80% акцій Брокбізнесбанку через низку підконтрольних компаній.

У 2018 році ФГВФО подавав позов до колишніх акціонерів і топ-менеджерів Брокбізнесбанку про відшкодування шкоди в розмірі 8,9 млрд грн. Серед відповідачів були в т.ч. Сергій Курченко, Олександр і Сергій Буряки, Петро Пекур, Борис Тимонькин, Ігор Францкевич тощо.

За інформацією Фонду гарантування, вкладники Брокбізнесбанку в межах гарантійної суми отримали компенсації на 2,6 млрд грн.

Раніше повідомлялося, С. Курченку в рамках різних кримінальних проваджень інкримінується створення та забезпечення діяльності злочинної організації, що була спрямована на заволодіння майном та коштами держструктур:

заволодіння скрапленим газом на 2,2 млрд грн, які видобули "Укргазвидобування" і "Укpнaфта";

заволодіння коштами "Брокбізнесбанку" на суму 836,9 млн грн при наданні фінустановою кредитів для "Реал Банку" та незаконному розміщенні коштів на коррахунку в Реал Банку;

заволодіння коштами "Брокбізнесбанку" на 1,44 млрд грн при видачі кредитів підконтрольним Курченку підприємствам;

заволодіння коштами "Укргазбанку" на 499,8 млн грн при укладенні удаваних договорів купівлі-продажу облігацій Державної іпотечної установи;

заволодіння 787 млн грн рефінансування НБУ, яке було видано підконтрольному Курченку "Реал Банку" (у цій справі фігурували в т.ч. екс-заступник глави НБУ О. Ткаченко і екс-директор Гендепартаменту банківського нагляду НБУ Р. Яковлєв);

заволодіння коштами ПАТ «Аграрний фонд» на суму 2,07 млрд грн при укладенні "Брокбізнесбанком" удаваних договорів купівлі-продажу облігацій внутрішньої держпозики та договорів прямого РЕПО з НБУ.