Венедіктова планує активізувати розслідування понад 200 справ щодо бізнесу Ахметова

Все про економіку та фінанси

Офіс генпрокурора активізує розслідування понад 200 кримінальних проваджень, пов’язаних з бізнесом Ріната Ахметова, повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова, пише "БізнесЦензор".

"Повторюсь і підкреслю – я нікого не називаю заколотником, олігархом чи правопорушником, але я маю право в такий гострий для країни момент активізувати розслідування цілої низки кримінальних проваджень для того, щоб переконатися у доцільності прийнятих рішень прокурорами різних рівнів відносно суб’єктів господарювання і окремих осіб із орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики, тощо", – написала Венедіктова.

Зазначимо що генпрокурорка не називає прізвища власника активів, про які йдеться у дописі, але з переліку власників найпопулярніших телеканалів активи у вугільній сфері та енергетиці має лише Рінат Ахметов.

За словами Венедіктової, йдеться про понад 200 кримінальних проваджень, у яких фігурують топ-менеджери та підприємства Ахметова.

"Ми провели попередній аналіз всього масиву кримінальних проваджень і наразі з’ясувалося, що мова йде про понад 200 справ. Ці 200 справ – результат лише поверхневої оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства в сфері вугільної промисловості та енергетики із орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень", – зазначила генпрокурорка.

Вона додала, що особисто увійде до груп прокурорів у найрезонансніших із вказаних проваджень

"З метою персоніфікувати відповідальність, я увійду до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах", – додала вона.

Як повідомлялося, минулої п`ятниці президент Володимир Зеленський провів п`ятигодинний прес-марафон, під час якого заявив про наявність записів переговорів неназваних осіб із представниками Росії, які обговорюють участь Ріната Ахметова у державному перевороті в Україні.

Після цих заяв вартість єврооблігацій "ДТЕК Енерго" Ахметова обвалився на 12%, а сам Ахметов через свій холдиниг СКМ поширив заяву, у якій назвав "поширенням брехні" заяви Зеленського та заявив про намір зробити "все від себе залежне, аби авторитаризму та цензури в Україні не було" (цитата).