Венедіктова підписала підозру Медведчуку, СБУ проводить обшуки в його будинку

Все про економіку та фінанси

Генпрокурор Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді куму Путіна, голові політради партії "Опозиційної платформи - За життя" Віктору Медведчуку та нардепу ОПЗЖ Тарасу Козаку, повідомляє "Українська правда".

Пряма мова: "Інформую суспільство про те, що сьогодні я поставила свій підпис на повідомленнях про підозру двом народним депутатам українського парламенту – М [Медведчуку, - ред.] і К [Козаку, - ред.]. Ми з колегами із правоохоронних органів провели масу слідчих дій, отримали багато експертних висновків, в ході досудового розслідування допитали цінних свідків. Робота велась ефективно, ми робили все можливе, щоб інформація залишалась у вакуумі.

За результатами вивчення зібраних матеріалів справи, я дійшла висновку про необхідність взяти на себе відповідальність повідомити цим "парламентарям" про підозру. Вважаю, що слідство і прокурори на сьогодні отримали достатньо підстав для зміни їх статусу із свідків на підозрюваних".

Венедіктова зазначає, що вони підозрюються в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму.

За результатами обшуків, місцезнаходження М (тобто Медведчука, - ред.) не встановлено, а тому СБУ вживаються відповідні заходи до його встановлення та вручення йому клопотання про тримання під вартою, пише Венедіктова.

11 травня стало відомо, що Служба безпеки проводить обшуки в будинку голови політради партії "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука по вулиці Монтажників в Києві.

Як пише zn.ua, І. Венедіктова під час брифінгу заявила, що Медведчуку та Козаку оголосили про підозру не лише у держзраді, а й у замаху на розграбування національних природних ресурсів в окупованому Криму.

“Сьогодні Медведчуку Віктору Володимировичу та Козаку Тарасу Романовичу повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних природних ресурсів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Тобто злочинів, які передбачені ст. 111 та ст. 348 ККУ”, - заявила Венедіктова.

За її словами, сьогодні підозру оголосили за трьома епізодами.

Генпрокурор констатувала, що внаслідок анексії Криму Україна втратила в тому ж числі і природні ресурси, які містяться у виключній морській зоні півострова. Там містяться ресурси, на суму 2 трлн гривень.

Одним з таким ресурсів стало родовище "Глибока". Його ресурси складають понад 38 млрд гривень. Після анексії Криму в 2014 році один з лідерів ОПЗЖ Віктор Медведчук та депутат Тарас Козак передали документальну та матеріальну базу родовища "Глибока" окупантам.

"В орбіті впливу наших фігурантів перебуває товариство з обмеженою відповідальністю "Нові проекти", яке до 2020 року було зареєстроване на території України до ліквідації рішенням суду. В 2012 році цьому підприємству з орбіти Віктора Медведчука надано дозвіл на користування родовищем "Глибока". З цього часу подальші роботи з процесу підготовки до видобутку корисних копалин на родовищі фактично передані цьому товариству", - зауважила Венедіктова.

Контекст

29 січня було накладено санкції на літаки нардепів партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука й Тараса Козака, які літали до Росії в обхід заборони.

2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від того ж дня про застосування санкцій проти Козака й телеканалів з орбіти Медведчука: "112 Україна", NewsOne, ZIK. Підставою для санкцій проти Козака та пов`язаних із ним юросіб стало розслідування СБУ схем із поставками вугілля з окупованих територій, що сприяють фінансуванню тероризму.

19 лютого Рада національної безпеки й оборони України включила Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко в санкційний список, причиною назвали фінансування тероризму.

9 березня Віктора Медведчука допитали слідчі Служби безпеки України.