Екс-власнику Дельта Банку повідомлено про підозру в справі на понад 1 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що екс-власнику Дельта Банку повідомлено про підозру в розтраті понад 1 млрд грн.

Як відомо, 70,61% акцій Дельта Банку належали Миколі Лагуну, а власником 29,39% акцій була Cargill.

Нижче - пряма мова І. Венедіктової:

“Сьогодні наші прокурори спільно зі слідчими Нацполіції повідомили про підозру одному з власників ПАТ «Дельта банк». Він же свого часу обіймав посаду голови спостережної ради цієї фінустанови [вказану посаду займав М. Лагун, - ред.].

Підозрюваному інкримінується розтрата майна та коштів зі збитками в понад 1 млрд гривень.

Крім нього, повідомлення про підозру одержали двоє заступників голови ради директорів банку, а також директор однієї з пов’язаних фінансових компаній.

Слідство встановило ряд епізодів, серед яких факт продажу боргу банком без будь-якої оцінки. 42 млн грн боргу було продано за ціною 4 млн грн. Та навіть цих коштів банк не отримав - «вигідну» операцію провернули через коригування залишків на рахунках в системі бухгалтерського обліку. А покупцем дешевого кредиту стала фінансова компанія заснована власником ПАТ «Дельта Банк», директор якої за сумісництвом обіймав в Банку адміністративну посаду.

В цій схемі, крім майнових прав на кредитну заборгованість, спільники вивели з-під застави нерухомість вартістю близько 16 млн грн. Нікчемність більшості подібних правочинів встановлена судовими рішеннями в порядку господарського судочинства.

Також про безпосереднє розкрадання коштів свідчать факти видачі за вказівкою власника банку 160 млн грн кредиту підприємству, бенефіціаром якого є його близький родич. При цьому заставою за цим кредитом були 8 земельних ділянок, вартість яких завищена більше ніж у 100 разів.

За аналогічною схемою власник банку організував видачу кредитів на фірми-одноденки, що не мали жодних активів та заставного майна.

Для відшкодування заподіяної шкоди у кримінальному провадженні арештовані активи власника банку на суму 790 млн грн. Зокрема накладено арешт на близько 200 земельних ділянок в Київській, Чернігівській та Івано-Франківській областях. Крім того, арештовано 1 млн доларів з рахунку голови ради директорів в одному з швейцарських банків.

Прокурори вручили власникові «Дельта банку» клопотання про обрання запобіжного заходу – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у понад 1 млрд грн”.

Дані СБУ та поліції про підозри іншим екс-топам Дельта Банку - тут.