Ведмежий ринок: індекс S&P 500 у понеділок впав на 3,9%, з початку року - на понад 20%

Все про економіку та фінанси

Американський фондовий індекс S&P 500 у понеділок впав на 3,9%, з початку року - на понад 20%. Таким чином, він увійшов у зону ведмежого ринку, пише The Wall Street Journal.

Навіть енергетичний сегмент, єдиний із 11 секторів S&P 500, який у позитивній зоні цього року, впав на 5,1%.

Індекс Dow Jones Industrial Average в понеділок знизився на 2,8%, а Nasdaq Composite - на 4,7% (мінус 33% від листопадового рекорду).

Передумова для такої динаміки - зростання шансів посилення монетарної політики ФРС через високу інфляцію (за травень вона становила 8,6% у річному обчисленні, це найвищий показник з 1981 року). ФРС розпочне дводенне засідання у вівторок, і більшість інвесторів вважають, що центробанк США оголосить у середу про підвищення базової процентної ставки на піввідсотка. Також не виключається варіант зростання ставки на 0,75 п.п.

Американські технологічні акції, які злетіли протягом пандемії, різко впали: Apple - на 3,8%, а Amazon - на 5,5%, виробник мікросхем Nvidia - на 7,8%, Tesla – на 7,1%, Meta Platforms (материнська компанія Facebook) втратила 6,4%.

Падіння криптовалют підкреслило дедалі більше небажання інвесторів триматися за свої найбільш спекулятивні активи. Ціна біткоїна падала нижче 23 тис дол. Celsius Network заявила, що призупиняє всі зняття коштів, обміни між криптовалютами та перекази між рахунками, посилаючись на «екстремальні ринкові умови».