ВЕБ.РФ каже, що суд арештував акції української компанії в рамках арбітражу щодо ПІБа

Все про економіку та фінанси

Російська держкорпорація ВЕБ.РФ заявила, що Східно-Карибський верховний суд Британських Віргінських островів за клопотанням російської держкорпорації Внєшекономбанк вирішив накласти арешт на акції судноплавної компанії Fishing Company S.A., яка знаходиться у віданні Державного рибальського агентства України, пише Liga.net з посиланням на РБК.

Як зазначається, ця постанова – результат рішення Стокгольмського арбітражу від 10 квітня, яким Україну буо зобов`язано відшкодувати витрати, понесені в ході арбітражного розгляду. Суперечка пов`язана з примусовою реалізацією на вимогу "приватівців" 99,77% акцій Промінвестбанку (в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу), які належали ВЕБу.

"Україна відмовилася добровільно виконати рішення арбітражу. 15 жовтня 2020 року суд визнав і привів у виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду на території Британських Віргінських островів", – заявили в ВЕБ.

У російській корпорації заявили, що в разі невиконання рішення суду Україна може втратити свій рибопромисловий флот у Південно-Східній Азії і Західній Африці, який буде проданий для погашення боргу перед ВЕБом.