Васадзе виводить з-під застави Дельта Банку ще 638 автомобілів Chevrolet і Opel

Все про економіку та фінанси

21 березня Київський апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ліквідатора Дельта Банку та лишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 30.01.2017, яким за клопотанням ТОВ "Дженерал Авто Груп" (кінцевий бенефіціар – Таріел Васадзе) визнано недійсним договір застави від 24.10.2013, який був укладений як забезпечення під кредитний договір на 32,4 млн дол між Дельта Банком і ПАТ «Запорізький автомобілебудівельний завод». Предметом застави були 410 автомобілів Chevrolet (балансовою вартістю 64,2 млн грн) і 228 автомобілів Opel (балансовою вартістю 35,8 млн грн).

Колегія суддів апеляційного госпсуду погодилася з висновками суду першої інстанції про недійсність спірного правочину у зв`язку з недотриманням вимог про обов`язкове нотаріальне посвідчення договору застави.

Як писав Finbalance, 16 лютого Госпсуд м. Києва задовольнив позов «Української автомобільної корпорації» до Дельта Банку та визнав недійсним договір застави від 24.10.2013, відповідно до якого «Українська автомобільна корпорація» передала Дельта Банку в заставу 1505 автомобілів ЗАЗ балансовою вартістю 95,1 млн грн.

01 березня Госпсуд м. Києва задовольнив позов ПрАТ «Автокапітал» (кінцевий бенефіціар – Таріел Васадзе) до ліквідатора Дельта Банку та визнав недійсним договір застави від 24.10.2013, який був укладений як забезпечення виконання зобов’язань ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» за кредитним договором з Дельта Банком. Суд зобов’язав Дельта Банк вчинити дії щодо припинення обтяження на підставі договору застави. Згідно з судовими матеріалами, предметом застави були товари в обороті, а саме 222 автомобілі Mercedes-Benz балансовою вартістю 102,5 млн грн.

Коментар «Запорізького автомобілебудівного заводу» щодо конфлікту з Дельта Банком читайте тут.

За даними Фонду гарантування, на 01 березня вкладникам Дельта Банку у межах гарантійної суми було виплачено 15,56 млрд грн (96,8% запланованих виплат).