Васадзе через суд "вивіз" 1,5 тис автомобілів з-під застави Дельта Банку

Все про економіку та фінанси

16 лютого Господарський суд м. Києва задовольнив позов «Української автомобільної корпорації» до Дельта Банку та визнав недійсним договір застави №НКЛ-2019631/S2 від 24.10.2013 (був укладений як забезпечення під кредитну лінію з лімітом 34,2 млн дол), відповідно до якого «Українська автомобільна корпорація» передала Дельта Банку в заставу 1505 автомобілів ЗАЗ балансовою вартістю 95,1 млн грн.

Суд вказав, що автомобілі не можуть бути предметом застави як товар в обороті. «Товарами в обороті не можуть бути унікальні товари, оскільки втрачається сама суть такого виду предмету застави, так як унеможливлюється заміна товару на аналогічний у разі реалізації предмета застави», - йдеться в рішенні суду.

Про невдалі судові спори ліквідатора "Дельта Банку" з позичальниками читайте тут і тут.

Про кримінальне провадження Генпрокуратури щодо виведення 535 млн дол з «Дельта Банку» (в рамках якого в ГПУ раніше були претензії в т.ч. до службових осіб НБУ) див. тут.

Про кримінальне провадження НАБУ щодо розтрати 12 млрд грн рефінансування НБУ низкою банків (у т.ч. "Дельтою") та залучення до сумнівних операція австрійського банку див. тут.

Про звинувачення білоруських правоохоронців на адресу М. Лагуна в розкрадання коштів білоруського «Дельта Банку» читайте тут.

Про розслідування прокуратури щодо екс-першого заступника ради директорів Дельта Банку Віталія Масюри див. тут.

Про оголошену правоохоронцями підозру для екс-глави ради директорів Дельта Банку Олени Попової див. тут.

Про судові війни Фонду гарантування за активи Дельта Банку з НБУ читайте тут, з Державною іпотечною установою (ДІУ)  тут, з Ощадбанком - тут.

Про конфлікти Фонду гарантування через активи Дельта Банку з корпорацією Cargill читайте тут і тут, з "Фокстрот" - тут.

Про намагання Укрексімбанку стягнути 45 млн дол з компанії сестри М. Лагуна див. тут.