Валютні результати банку "Глобус" "здулися"

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності банку «Глобус», його збиток у січні-вересні склав 1,6 млн грн (торік у цей період був прибуток 3,3 млн грн), у т.ч. в ІІІ кварталі негативний фінрезультат становив 3,2 млн дол.

Чистий процентний дохід банку – 47,3 млн грн; відрахування до резерву під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів, коштів в інших банках – 43 млн грн

Позитивний результат банку від операцій з іноземною валютою – 21,45 млн грн (за 9 місяців-2015 він був негативним на рівні 1,19 млрд грн); негативний результат від переоцінки валюти – 5,14 млн грн (за 9 місяців-2015 – 180,8 млн грн); негативний результат від операцій з фінансовими інструментами, що обліковуються через прибуток або збиток – 462 тис грн (за 9 місяців-2015 він був позитивним - 19,7 млн грн); позитивний результат від переоцінки інших фінансових інструментів, що обліковуються за справедливою вартістю з визнанням результату переоцінки через прибутки або збитки – 1,4 млн грн (за 9 місяців-2015 – 1,42 млрд грн)

Активи банку «Глобус» за три квартали зросли до 1,56 млрд грн (з 1,36 млрд грн на початку року), у т.ч. кредитний портфель – до 926 млн грн (з 825 млн грн), обсяг фінансових активів, що обліковуються за справедливою вартістю через прибуток або збиток – до 202,5 млн грн (з 116 млн грн). Обсяг коштів клієнтів збільшився до 1 млрд грн (з 714,5 млн грн).

На кінець вересня статутний капітал був 160 млн грн, незареєстрований внесок – 140 млн грн. Кредитний портфель покривався резервами на 14,1%.

За даними НБУ, на 20.05.2016, основними бенефіціарами банку «Глобус» були Олена Сильнягіна (раніше очолювала ТОВ «Банківське телебачення», якому належав телеканал БТБ; його заснував НБУ за часів керівництва Сергія Арбузова), а також Дмитро Полковський – управляючий партнер інвестиційної компанії «Аваль Брок».

Неофіційно банк «Глобус» пов’язували, зокрема, з Сергієм Мамедовим – екс-главою правління Укргазбанку та екс-виконавчим директором Незалежної асоціації банків України (НАБУ); він знову ж таки вважався близьким до С. Арбузова. В офіційній структурі власності банку «Глобус» С. Мамедов не фігурує. Раніше серед бенефіціарів банку «Глобус» був Валерій Прохоренко – екс-заступник глави НБУ часів С. Арбузова та І. Соркіна.

Наприкінці квітня В. Прохоренко був призначений главою правління БТА Банку (контролює казахський БТА Банк). У червні в правлінні з’явився Віктор Діденко, який мав зв’язки з тим же С. Мамедовим (через Укргазбанк і громадську організацію «Фінансовий пульс»).