Валютні резерви НБУ за перше півріччя зменшилися на 26,4% - до $22,76 млрд

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 липня 2022 року його валютні резерви становили 22,76 млрд дол (на початок червня було 25,1 млрд дол, на початок року - 30,94 млрд дол).

Як зауважує Нацбанк, загалом упродовж червня динаміку валютних резервів визначали такі чинники:

1. Операції НБУ на міжбанківському валютному ринку.

Національний банк продав на валютному ринку 3 987,3 млн дол. США й викупив до резервів 31 млн дол. США. Тобто сальдо інтервенцій за підсумками червня є від`ємним і становить 3 956,3 млн дол. США.

"Значні обсяги продажу валюти з резервів зумовлені нижчим обсягом пропозиції валюти порівняно з попитом. Так, надходження від експорту товарів та послуг та від трудових мігрантів були нижчими за витрати на оборону, імпорт та розрахунки з міжнародними платіжними системами. Останні здійснюються з огляду на витрати громадян із гривневих платіжних карток за кордоном.

Додатковим чинником, що збільшував попит на валютному ринку, є монетизація дефіциту бюджету з боку НБУ. Переважна частина отриманого урядом фінансування в гривні поступово потрапляла на валютний ринок, що посилювало попит на іноземну валюту", - коментує НБУ.

2. Операції з управління державним боргом.

Валютні надходження на рахунки уряду України в НБУ становили 2 763,0 млн дол. Зокрема, 967,4 млн дол надійшли від Світового банку, 779 млн дол – від уряду Канади, 479,4 млн дол – від Агенції з міжнародного співробітництва Японії, а 354,2 млн дол. – від розміщення валютних внутрішніх державних облігацій (ОВДП).

Натомість загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 833,6 млн дол. З цієї суми 672,1 млн дол спрямовано на обслуговування та погашення ОВДП, 70,1 млн дол – на обслуговування зовнішніх державних позик, а решта суми – на розрахунки з іншими кредиторами.

Крім того, Національний банк сплатив Міжнародному валютному фонду 166,2 млн дол.

3. Переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їх вартість знизилася на 152,2 млн дол. США.