Валютні резерви НБУ зросли на $1 млрд у жовтні - до $29,7 млрд

Все про економіку та фінанси

За попередніми даними НБУ, на 1 листопада його валютні резерви становили 29,65 млрд дол (на початок жовтня - 28,7 млрд дол).

"У жовтні вони зросли на 3,3% передусім через валютні надходження на користь уряду та купівлю валюти на міжбанківському валютному ринку", - констатує Національний банк

Як зазначається, загалом динаміку резервів упродовж жовтня визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом.

Валютні надходження на користь уряду склали 1 144,9 млн дол. США, зокрема 588,7 млн євро – транш від Європейської комісії, а 431,9 млн дол. США – від розміщення внутрішніх держоблігацій (ОВДП). На обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано 911,7 млн дол. США, з яких 685,0 млн дол. США – на обслуговування та погашення ОВДП.

2. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

"Більшу частину жовтня пропозиція на міжбанківському валютному ринку переважала попит, що дало змогу Національному банку викупити в резерви 752,2 млн дол. США. Водночас для згладжування надмірних девальваційних коливань упродовж місяця регулятор продав 49,6 млн дол. США.

Загалом, за підсумками жовтня 2021 року обсяги чистої купівлі валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку становили 702,6 млн дол. США", - інформує НБУ.

3. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість зросла на 98,8 млн дол. США.

"Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,9 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - резюмує НБУ.