Валютні резерви НБУ в травні зменшилися на 0,6%

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 червня його валютні резерви становили 27,84 млрд дол (на початок травня було 28 млрд дол, на початок року - 29,1 млрд дол).

Таким чином, у травні валютні резерви скоротилися на 0,6%. Як зауважує НБУ, через погашення зовнішніх та внутрішніх зобов`язань держави, що були частково компенсовані валютними надходженнями на користь уряду.

Загалом динаміку резервів упродовж травня визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом.

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 650,6 млн дол. США (в еквіваленті). Зокрема, 529,3 млн дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Водночас валютні надходження на користь уряду склали 417,9 млн дол. США, з них 354,3 млн дол. США – від розміщення ОВДП.

Крім того, у травні Національного банк та уряд сплатили 64,3 млн дол. США (в еквіваленті) на користь Міжнародного валютного фонду;

2. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют).

У минулому місяці їх вартість збільшилася на 136,8 млн дол. США (в еквіваленті).

3. Міжбанківський валютний ринок у травні був збалансованим, тому, зауважує Національний банк, він не проводив валютні інтервенції.

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,2 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - резюмує НБУ.