Валютні резерви НБУ в травні зменшилися до $25,1 млрд

Все про економіку та фінанси

За попередніми даними НБУ, на 1 червня 2022 року його валютні резерви становили 25,1 млрд дол (на початок травня - 26,94 млрд дол, на початок року - 30,94 млрд дол).

Упродовж травня вони скоротилися на 7% насамперед через продаж валюти на міжбанківському валютному ринку, що частково компенсовано фінансуванням від міжнародних партнерів, зауважує Нацбанк.

Загалом упродовж травня динаміку міжнародних резервів визначали такі чинники:

1. Операції НБУ на міжбанківському валютному ринку.

Центробанк продав на валютному ринку 3 410,6 млн дол. США й викупив до резервів – 56,4 млн дол. США.

"Значні обсяги продажу валюти зумовлені перевищенням попиту на неї над пропозицією. Так, суттєві витрати на оборонні потреби, на імпорт товарів та послуг, а також для забезпечення розрахунків із міжнародними платіжними системами за витрати громадян із гривневих карток за кордоном перевищували надходження від експорту та від трудових мігрантів", - коментує НБУ.

2. Операції з управління державним боргом.

Валютні надходження на користь Уряду України становили 1 660,2 млн дол. США. Зокрема, 583,7 млн євро надійшли від Світового банку, а 582,3 млн євро – від Європейського союзу.

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 144,8 млн дол. США, у тому числі 60,2 млн дол. США спрямовано на обслуговування єврооблігацій України (ОЗДП).

Крім того, Національний банк та уряд сплатили Міжнародному валютному фонду 68,6 млн дол. США;

3. Переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют.

Минулого місяця їх вартість збільшилася на 63,1 млн дол. США.