Валютні резерви НБУ в листопаді збільшилися на $900 млн, або 3,0% - до $30,55 млрд

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 грудня 2021 року його валютні резерви становили 30,55 млрд дол (на 1 листопада - 29,65 млрд дол; на 1 січня було 29,13 млрд дол).

Як зауважує Нацбанк, у листопаді валютні резерви зросли на 3% насамперед завдяки надходженню другого траншу від МВФ за програмою stand-by обсягом 500 млн спеціальних прав запозичень (СПЗ), що становило 699 млн дол.

Разом з тим, динаміку резервів упродовж минулого місяця визначали й інші чинники. Серед них:

1. Операції з управління державним боргом.

Валютні надходження на користь уряду становили 493,1 млн дол. США, зокрема 250,0 млн євро від Cargill Financial Services International, Inc. та 167,4 млн євро від розміщення внутрішніх держоблігацій (ОВДП).

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 481,7 млн дол. США. З цієї суми 251,3 млн дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, 145,2 млн дол. США – на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), а решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті. Крім того, в листопаді уряд та Національний банк сплатили 64,4 млн дол. США на користь Міжнародного валютного фонду;

2. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

Перші тижні листопада пропозиція валюти на міжбанківському валютному ринку переважала попит на неї. Водночас у другій половині місяця ситуація змінилася в зворотному напрямі. З метою згладжування надмірних коливань Національний банк викупив на валютному ринку 1177,8 млн дол. США та продав 792,6 млн дол. США.

Загалом за підсумками листопада 2021 року обсяги чистої купівлі валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку становили 385,2 млн дол. США;

3. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їх вартість зменшилася на 135,6 млн дол. США.

"Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", - резюмує НБУ.