Валютні резерви НБУ в червні зросли до $28,4 млрд

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 липня 2021 року міжнародні резерви України становили 28,36 млрд дол (в еквіваленті).

На початок червня вони становили 27,84 млрд дол.

У червні резерви зросли на 2% завдяки валютним надходженням на користь уряду та інтервенціям Національного банку, що компенсували погашення зовнішніх та внутрішніх зобов`язань держави.

Як зазначається, загалом динаміку валютних резервів упродовж червня визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом.

Валютні надходження на користь уряду становили 1095 млн дол. США (в еквіваленті), зокрема 726,3 млн дол. США (в еквіваленті) – від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП).

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті склав 995,6 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 848 млн дол. США (в еквіваленті) були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, 80,1 млн дол. США – на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), а решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Крім того, у червні Національний банк сплатив 2,3 млн. дол. США (в еквіваленті) на користь Міжнародного валютного фонду.

2. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

Більшу частину червня на міжбанківському валютному ринку пропозиція валюти переважала попит, зокрема внаслідок зростання інтересу нерезидентів до ОВДП та активізацію експортерів. Це дозволило Національному банку поповнити резерви на 682,8 млн дол. США. В окремі дні місяця регулятор згладжував надмірні коливання гривні, що штовхали національну валюту в бік зниження, продавши 99,5 млн дол. США.

Загалом, за підсумком червня, чиста купівля валюти Національним банком на валютному ринку склала 583,3 млн дол. США.

3. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют).

У минулому місяці їх вартість зменшилася на 180,8 млн дол. США (в еквіваленті).

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду та Національного банку", - резюмує НБУ.