Валютні резерви НБУ в березні збільшилися до $28,1 млрд

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 квітня 2022 року його валютні резерви становили 28,1 млрд дол.

За підсумками березня вони зросли на 2% насамперед завдяки надходженню фінансування від міжнародних партнерів, яке компенсувало продаж валюти Національним банком та платежі з обслуговування держборгу.

Загалом упродовж березня динаміку резервів визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом

Валютні надходження на користь уряду становили 3 274 млн дол. США. Зокрема, 1 006 млн СПЗ надійшли від МВФ (у межах Інструменту швидкого фінансування, RFI), 639 млн євро – від Європейського інвестиційного банку, 588 млн євро – від Європейського союзу, а також 111 млн дол. США та 312 млн євро – від Світового банку.

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 283 млн дол. США. З цієї суми 205 млн дол. США спрямовано на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП) та 44 млн дол. США – на обслуговування та погашення внутрішніх держоблігацій (ОВДП), номінованих у валюті.

Крім того, у березні Національний банк та уряд України сплатили 680 млн дол. США на користь МВФ;

2. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку

"Після вторгнення російських загарбників на територію України з 24 лютого валютний ринок працює в режимі обмежень. Це важливо для захисту стабільності фінансової системи України, її надійного функціонування. З огляду на обмеження більшість операцій на валютному ринку в березні здійснювалися між банками та Національним банком.

Загалом у минулому місяці Національний банк продав на валютному ринку 2 476 млн дол. США й викупив 748 млн дол. США. Отже, чистий продаж валюти центробанком становить 1 728 млн дол. США", - йдеться в повідомленні НБУ.

3. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їх вартість зменшилася на 28 млн дол. США