Валютні резерви НБУ у вересні знизилися внаслідок пікових виплат за зовнішнім держборгом

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на 1 жовтня 2021 року його валютні резерви становили 28 705,2 млн дол. "У вересні вони зменшилися на 9,2% з огляду на проходження періоду пікових виплат за зовнішніми зобов’язаннями держави", - інформує Національний банк

НБУ зауважує, що загалом динаміку резервів упродовж вересня визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом.

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті склав 2 557 млн дол. Зокрема, на обслуговування та погашення зовнішніх державних облігацій (ОЗДП) було спрямовано 2 521,1 млн дол, а на обслуговування внутрішніх держоблігацій (ОВДП) – 2,1 млн дол. Валютні надходження на користь уряду від розміщення ОВДП склали 216,9 млн дол.

2. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют).

У минулому місяці їх вартість зменшилася на 202 млн дол.

3. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

"У вересні пропозиція валюти на міжбанківському валютному ринку переважно перевищувала попит. Це дало змогу Національному банку викупити в резерви 146,6 млн дол. Водночас в окремий день місяця попит на ринку перевищував пропозицію, тож з метою згладжування девальваційних коливань центробанк продав 7 млн дол. Загалом, за підсумком вересня 2021 року чиста купівля валюти Національним банком на валютному ринку становила 139,6 млн дол", - констатує Нацбанк.

За його даними, поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4 місяці майбутнього імпорту, "що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку" (цитата).